09021415002

051-38599131

دفتر مرکزی

مشهدچهارراه لشکر

8 نکته مهم راهنمای خرید ساندویچ پانل

عناوین صفحه

راهنمای خرید ساندویچ پانل

در اینجا 8 نکته ضروری بعنوان راهنمای خرید ساندویچ پانل توضیح دادیم که حائز اهمیت بالایی هستند گذشته از اینکه ساندویچ پانل ها مزایای بسیاری دارند و در بسیاری مقالات آنرا مطالعه نمودید اما باید در نظر داشته باشید قبل از اقدام به خرید پانل ساندویچی حتماً نکاتی مد نظرتان باشد تا ساخت و ساز شما دچار خسارت و ضرر یا زیان نگردد.

 

1- تحمیل هزینه تمام شده بالاتر

حتماٌ برای مکان و محل مورد نظر خود ابعاد مورد نیاز را محاسبه و نسبت به هزینه تمام شده آن با کارشناسان صحبت کنید زیرا در صورتیکه یک کار کاملاً سفارشی و اختصاصی نیاز دارید ممکن است دور ریز ساندویچ پانل برای آن محاسبه نشده باشد و این محصول گرانتر از سایر مصالح ساختمانی برای شما تمام شود.

 

2- ویژگی محدودیت در قالب بندی

از آنجاییکه این پانل ها به طور معمول در اندازه ها و ضخامت های استاندارد تولید می شوند ، انعطاف پذیری در طراحی مکان مورد نظر را محدود می کنند فرض کنید 10 ورق پنل ساندویچی سفارش داده اید که ابعاد آن یک متر در سه متر هستند حال اگر عرض کار شما دو و نیم متر باشد قبل از سفارش باید از طریق کارشناسان و یا نرم افزارهای تخصصی برش های اضافی ورق را بتوانید جایگزاری مناسب انجام دهید.

 

3- خطر طول عمر پایین تر

پانل های ساندویچ در صورت عدم نصب صحیح یا قرار گرفتن در معرض شرایط آب و هوایی با شدت زیاد مانند وزش باد شدید یا باران شدید، می توانند در معرض آسیب قرار بگیرند پس حتماً قبل خرید در خصوص محل نصب آنها از کارشناسان ماموت مشاوره بگیرید و مطمئن شوید نصاب ماهر با تجهیزات استاندارد برای نصب ساندویچ پنل خواهد آمد.

 

4- مقاومت بیشتر در برابر آتش

در حالی که برخی از پانل های ساندویچ از مواد مقاوم در برابر آتش ساخته شده اند، برخی دیگر ممکن است مقاوم به آتش سوزی نباشند و در ساختمان ها یا مکان هایی که شرایط و امکان آتش سوزی نگران کننده است، خطر ایجاد می کند، بنابراین در انتخاب نوع عایق موجود در پنل دقت به خرج دهید و برای مکانهای حساس تر حتماً از ساندویچ پانل ضد حریق و نسوز استفاده نمایید.

 

5- میزان مقاومت در برابر رطوبت

قبل از خرید ساندویچ پانل باید بدانید سقف پانل اگر به درستی مهر و موم نشده باشد، پانل های ساندویچ مستعد نفوذ رطوبت هستند، که می تواند باعث آسیب شود و بر روی خصوصیات عایق پنل تأثیر بگذارد پس حتماً بعد از نصب از آب بندی شدن مکان هایی که احتمال ورود رطوبت هست اطمینان حاصل کنید.

 

6- چالش بازیافت پانل ها

به دلیل ماهیت کامپوزیت آنها، عمل بازیافت برای پانل های ساندویچ دشوار است و باعث می شود برای دفع و مدیریت پسماند آنها با چالش رو برو شوید پس از استفاده بیهوده و بی مورد آنها اجتناب کنید تا به طبیعت نیز صدمه کمتری وارد شود.

 

7- انعطاف پایین در زوایه دار کردن

برخی از پانل های ساندویچ فاقد انعطاف پذیری بالا در معماری با زاویه های زیاد هستند به بیان ساده تر خم کردن آنها مشکل است و بسیاری از آنها با خم شدن یا زاویه دار شدن مشکل دارند حتی برش زدن آنها و اتصال خودسرانه ممکن است به دوام، استحکام و عایق بودن آنها صدمه جدی وارد کند پس قبل از خرید حتما نسبت به بررسی نقشه معماری خود و انطباق آن با پانل مورد نظرتان مطمئن شوید.

 

8- خطر ماندگاری در زیر آب

عملکرد ضد آب پانل های ساندویچ ممکن است برای مناطقی که این سازه از کف زمین یکسره با آب در تماس است بهینه نباشد، و برای این مکان ها باید از پایه ای غیر ساندویچ پنل استفاده شود پس حتماً محیط و شرایط آب و هوایی را برای خرید در نظر بگیرید تا در صورتیکه پایه های دیواره پنل ساندویچ بطور دائم در آب میخواهد باشد فکری برای دوام آن بیاندیشید. اما در برخی موارد از محصول کانکس آماده ساندویچ پانل برای استقرار در محل مورد نظر استفاده می شود که در صورت برخورد دائم با آب بهتر است کف سازی برای آن انجام شود

 

نتیجه گیری :

دانستن موضوعات بالا باعث می شود تا دید وسیع تری نسبت به سفارش خود داشته باشید و قبل از اقدام به خرید ساندویچ پانل احتیاط های لازم و ضروری را انجام دهید تا احیاناً دچار خسارت نشوید بنابراین هر زمان قصد خرید داشتید با استفاده از شماره تلفن های موجود در وبسایت با کارشناسان فروش ما تماس حاصل نموده تا مشاوره لازم برای خرید کالای مورد نیاز شما را با کمال افتخار در اختیارتان قرار دهند.

اگر میخواهید از مزیت های پانل ساندویچی نیز مطلع شوید پیشنهاد می کنیم مقاله 10 مزیت ساندویچ پانل که بهتر است آنرا بدانید را حتماً مطالعه نمایید تا مقایسه راحت تری برای خرید محصول مورد نیاز خود داشته باشید.

سوال و نظر
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *